O NAS

Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec miało swoich poprzedników, na których częściowo się wzorowało i korzysta z doświadczeń, co pozwoliło prężniej się nam rozwijać.

W 2006 roku paru zapaleńców jazdy na rowerach górskich założyło Grupę Rowerową, która z biegiem czasu i wydarzeń przekształciła się w Stowarzyszenie WGR nastawione na propagowanie sportu i kultury.

Młodzi ludzie z Grójca i okolic zarażali swoim zapałem do uprawiania sportu poprzez chociażby jazdę na rowerze, ale też pomagali w organizacji wydarzeń kulturalnych  czy sportowych takich jak Delfinada oraz współpracując z GOK. Zasięg i formuła działania  się zmieniała, czego następstwem było połączenie się ze Stowarzyszeniem KiS.

Zapewne pamiętacie organizowane przez szereg lat rajdy rowerowe, gdzie każdy mógł wziąć w nich udział. I po latach korzystając  ze schedy, ale też nowych sił, wskrzesiliśmy ideę wspólnego „rowerowania” w założonym przez nas Stowarzyszeniu WGR Rowerowy Grójec.

Obecnie nasze wyjazdy to krótkie odcinki przeznaczone głownie dla wyjazdów rodzinnych jak i te dłuższe dla zapaleńców. Nie brakuje także wyjazdów kilkudniowych w Polskę, aby zobaczyć ciekawe miejsca, spędzić wspólnie trochę czasu z dala od gwaru miejskiego. Na ile możemy, staramy się brać udział w lokalnych akcjach, jak również ogólnopolskich, jak choćby jazda w „Odlottowej Jeździe”, w której spośród 33 organizacji udało się nam zająć 3 miejsce.

Stowarzyszenie liczy 50 członków i każdego, kto ma ochotę na wspólne zwiedzanie kraju i nie tylko z pozycji dwóch kółek zapraszamy do wspólnej zabawy.