II Grójecki 12 Godzinny Maraton Rowerowy
10 sierpnia, 2023
I kolejna rowerowa niedziela przechodzi do historii. Tym razem uczestnicy wydarzenia jakim był II Grójecki 12-godzinny Maraton Rowerowy musieli wykazać się niesamowitą wytrzymałością, chęciami i możliwościami, aby kręcić kilometry w naszym maratonie. Na trasie spotkała wszystkich każda możliwa pogoda, był wiatr, skwar, słońce deszcz, burza, słońce i deszcz i znowu burza, a Wy jeździliście i jeździliście, trzeba przyznać, że macie MOC. Łącznie na starcie pojawiło się 77 uczestników, którzy kręcili 24 kilometrowe pętle. Ile można wykręcić w ciągu 12 godzin ?
Wśród kobiet zwyciężczyniami zostały:
I miejsce – Marta Gryczko – 14 pętli – 338 kilometrów
II miejsce – Joanna Czernicka – 8 pętli – 193 kilometry
III miejsce – Iga Czernicka – 8 pętli – 193 kilometry
Wśród mężczyzn zwycięzcami zostali
I miejsce – Michał Welber – 14 pętli – 338 kilometrów
II miejsce – Kazik Olender – 14 pętli – 338 kilometrów
III miejsce – Marek Badowski – 14 pętli – 338 kilometrów
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz statuetki i dodatkowo słoik pysznej zupy pomidorowej. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz rozlosowano 5 nagród. Była to fajna okazja do wspólnych rozmów oczywiście głównie o tematyce rowerowej, ale nie tylko. Mogliśmy się wzajemnie poznać, gdyż mijamy się często gdzieś na drogach i leśnych duktach a nawet się nie znamy.
W tym roku zadanie pod nazwą „II Grójecki 12-godzinny Maraton Rowerowy” zostało dofinansowane przez Powiat Grójecki w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku przez organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz koła gospodyń wiejskich. Na powyższe wydarzenie otrzymaliśmy grant w kwocie 3000zł
Należy także podziękować :
❤️ Restauracja Staromiejska za pyszną pomidorówę
❤️ Firmie Dekada za ufundowanie numerów startowych
❤️ Grójecki Ośrodek Kultury za użyczenie leżaków, na których miło się odpoczywało
❤️ Imprezowy Zakątek za rozstawienie i użyczenie namiotu, który przy tej pogodzie był strzałem w dziesiątkę 🙂
❤️ Firmie EL-BO za udostępnienie placu i zaplecza socjalnego.
Szczególne podziękowania dla członków stowarzyszenia i nie tylko, którzy brali udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu wydarzenia. Magdalena Śmietańska, Piotr Kucharski, Mariusz Pachocki, Marta Prykiel, Kinga Katus, Darek Tyszecki, Aneta Dębek, Rafał Nasiłowski, Lidia Betcher, Robert P. Kłos, Monia Maci
Wam wszystkim tym z bliska, a szczególnie tym z daleka dziękujemy, że byliście i oczywiście jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie zapraszamy za rok.