I Grójecki 12-godzinny Maraton Rowerowy
18 sierpnia, 2022

W dniu 7 sierpnia zorganizowaliśmy I Grójecki 12-godzinny Maraton Rowerowy. To pierwsze takie wydarzenie organizowane przez nasze Stowarzyszenie. Przy naprawdę super pogodzie o godzinie 8:00 na starcie stawiło się prawie 40-stu uczestników by rywalizować ze sobą w czasie 12 godzin na trasie wyznaczonej pętli o długości 24,1 kilometra. Wśród mężczyzn zwycięzcami okazali się – co nie było zaskoczeniem – nasi rowerowi maratończycy, którzy we trzech pokonali po 12 pętli, czyli każdy indywidualnie przejechał w ciągu 12 godzin po 290 kilometrów. Wśród kobiet najwięcej udało zrobić się 8 pętli czyli 193 kilometry.
✅W kategorii kobiety :
I miejsce – Magdalena Śmietańska
II miejsce – Emilia Strzębicka
III miejsce – Anetka Antocha Kazała oraz Agnieszka Stolarska
✅w kategorii mężczyźni:
I miejsce – Włodzimierz Kiełbowski
II miejsce – Paweł Jaroszyński
III miejsce – Kazik Olender
IV miejsce zajął najlepszy wśród członków naszego stowarzyszenia WGR Rowerowy Grójec Darek Tyszecki, który zrobił tylko jedną pętlę mniej od zwycięzców. wraz z Mateuszem Żakiem.
Wszystkim bardzo gratulujemy wytrwałości i siły w nogach.
Najmłodszym uczestnikiem był Wiktor – lat 8, który przejechał jedną pętlę a najstarszym Pan Jan – który po przejechaniu 6 pętli pojechał pojeździć dalej do domu ze swoim wnuczkiem. WOW.
W całym maratonie wzięło udział 59 uczestników w tym 12 kobiet. Razem wszyscy przejechali 306 pętli czyli 7 374 kilometry !!!

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fwgrrowerowygrojec%2Fposts%2Fpfbid0XnNBu91BSDK48Uj8JukRDbSjc6hSjqiHbiLFn4jSft8JvZmEb3ktn9KkZ5AzYfF6l&show_text=true&width=500″ width=”500″ height=”509″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowfullscreen=”true” allow=”autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share”></iframe>