Green Velo VI
2 września, 2022
Cztery dni podróżowania naszymi rumakami Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo zleciało w mgnieniu oka. To była nasza już 6 edycja. 33 osoby pokonało 280 kilometrów po niezłych pagórkach ale także doliną Sanu czy najświeższą trasą Single Track w okolicach Józefowa. Pogada dopisała nam w 100% bo niby zaczęło padać ale zanim ostatni założył kurtkę to pierwszy już się z niej rozbierał. Słońce nie odpuszczało, wspaniałe widoki rozpościerały się na każdym kilometrze naszej trasy. Podczas tej wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć piękny Zwierzyniec wraz ze zwiedzaniem Browaru Zwierzyniec, byliśmy w Alei Dębów i kapliczce na wodzie, widzieliśmy ukrytego w środku lasu Świętego Mikołaja z Brzezin i dotarliśmy także do rezerwatu Szumy nad Tanwią. Obejrzeliśmy kilka ciekawych cerkwi z tą chyba najładniejszą w Radużu. W Bolestraszycach wpadliśmy na chwilę do Twierdzy Przemyśl oraz urokliwego Arboretum. Oczywiście mieliśmy okazję zwiedzić Przemyśl. Na koniec zostawiliśmy sobie perełkę czyli Zamek w Krasiczynie, na który dotarliśmy z przygodami, ale dotarliśmy. To w wielkim skrócie nasza wyprawa, zdjęcia są tylko małą namiastką tego co teraz możemy wspominać, ale oczywiście zostanie nam jeszcze do obejrzenia film, na który pewnie zaprosimy wszystkich w jeden z listopadowych wieczorów.
Już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji i dało się zauważyć, że powoli zaczynamy się smucić faktem, że pozostały już tylko dwie ostatnie edycje Green Velo.
Rajd był częściowo finansowany przez Gminę Grójec w ramach wykonywanego zadania publicznego tj. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” Zadanie 4 – organizowanie rajdów rowerowych.

https://www.facebook.com/groups/4914663535260765/permalink/5582218815171897/