Bory Tucholskie – wyprawa z sakwami
5 lipca, 2022

W dniach 25-27 czerwca 19-stu rowerzystów 🚴🚴🚴wyjechało na wycieczkę rowerową z sakwami w Bory Tucholskie.
Pogoda dopisała aż za bardzo. ☀️☀️☀️🔥🔥☀️☀️☀️
Trasa (pętla) 200km na rowerach z sakwami w Borach Tucholskich w trzy upalne dni nie należała do łatwych.
Pierwszy dzień Tuchola-Chojnice-Funka to taki lżejszy wstęp przed drugim dniem Funka-Wdzydze, gdzie piachy, podjazdy piaszczyste, kamieniste i upał dały nam się we znaki.
To było trochę jak walka o przetrwanie. Jak był asfalt to była „patelnia”, jak przyjemny cień w lesie to znowu ukochane przez nas piachy. Ten kto był z nami w Kampinosie, wie o czym mówimy.
Trzeciego dnia oczywiście ciąg dalszy trasy wśród lasów Tucholskich, ale z perspektywą, że wracamy do swoich stron, gdzie z ogromną przyjemnością pojeździmy po asfalcie wśród sadów.
Noclegi mieliśmy nad malowniczymi Jeziorami Charzykowskim i Wdzydzkim, gdzie mogliśmy odpocząć po upalnych dniach na rowerach.
Najprzyjemniejsze odcinki w Borach Tucholskich do jazdy rowerem to tzw. „Kaszubska Marszruta”.
Był to pierwszy nasz wyjazd z sakwami i chyba nie było osoby wśród uczestników wycieczki, która by nie stwierdziła, że można było wziąć o połowę rzeczy mniej.
Wszystkim uczestnikom wycieczki gratulujemy kondycji i wytrzymałości. 👏👏👏💪💪💪
Wycieczka jest częściowo finansowana przez Gminę Grójec w ramach wykonywanego zadania publicznego tj. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” Zadanie 4 – organizowanie rajdów rowerowych

https://www.facebook.com/wgrrowerowygrojec/posts/pfbid0FKdKd1eemjquAWP1gf6WNcg46NdopftPYezH5TKyfYtQWvwZ8ce9RAVxafms4oQkl